,,Жито,, во три акции на езеро Младост засади повеќе од две илјади садници (фото)

Петар Печков

Компанијата ,,Жито,, во средата,  засади 35 повеќегодишни, репрезентативни  јавори, со што ја заврши за оваа сезона, акцијата на пошумување на опожарените површини на езеро Младост.

Во три последователни акции, пред Нова година, кога беа засадени илјада багреми, минатата седмица  илјада борчиња и ова вчерашната,  засадени се вкупни  20 декари  површина со повеќе  од две илјади садници.   

Од компанијата велат дека тие се подготвени и за следни  акции за пошумување,  за нови површини и  нови  садници. По вчерашното засадување, вработените од ,, Жито,, извршија и полевање на сите засадени садници од нивна страна.  

Поврзани »

СООПШТЕНИЕ ОД ЈКП ДЕРВЕН, ЗА НАЧИНОТ НА РАБОТА НА ГРАДСКИ ПАЗАР

Се известуваат граѓаните дека поради ситуацијата со Корона вирусот, преземени се следните мерки за заштита на населението: Детали

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали граѓаните ги почитуваат препораките за заштита од корона вирусот, да останат дома, да има растојание кога се чека во редица пред банка, маркет?

  • да
  • не
Резултати