ЈКП Дервен набави две смукалки за лисја

Петар Печков

ЈКП Дервен деновие набави специјална машина за собирање на лисја, наменета за употреба по јавните зелени површини., Набавени се со цел поефективно собирање на паднатите лисја во есен.

Од ЈКП Дервен информираа дека се купени  две машини:  Самоодна смукалка за собирање на лисја и ситни отпадоци и  специјална машина за вшмукување на лисја. Првата е со вредност од  140.300  а втората 134.500 денари и двете  без ДДВ .

Производител  на смукалките е АГРИНОВА Италија. Додаваат дека се  купени  од сопствени средства. Заради управувањето со апаратите  била извршена  презентација за принципот на работа  со машините, од страна на лиценцираните дистрибутери.

loading...

Поврзани »

loading...

Се наградуваат најубаво украсен излог, двор и тераса

Општина Велес ќе додели награди за најуспешна празнична илуминација по повод новогодишните и Божиќните празници:

  • Најубав излог
  • Најубав двор
  • Најубава тераса.

Наградата е во паричен износ од 15.000 денари за секоја категорија.


Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

На што ќе се греете зимава?

  • огревно дрво
  • пелети
  • нафта
  • ќумур
  • електирична енергија
Резултати