Акција за собирање на електрична и електронска опрема

Петар Печков

Општина Велес, ЈКП Дервен и организацијата „Нула отпад Скопје“  од петок, 10-ти ноември  ја  организираат “ акцијата за собирање на електрична и електронска опрема. Целта на оваа акција е да се заштити животната средина од опасен отпад.  Акцијата се реализира од 10 до крајот на месецов,  30 ноември.

Организаторот потсетува дека граѓаните можат да   фрлат како   отпад од електрична и електронска опрема: големи домашни апарати,  мали домашни апарати, компјутерска опрема, електронска опрема, опрема за осветлување, електрични и електронски апарати, електронски играчки и опрема, кабли, адаптери, полначи за мобилни телефони, батерии и акумулатори.

Сите заинтересирани граѓани кои сакаат да учествуваат во акција можат да се јават на телефонскиот број 070/233-768 секој работен ден од 07:00 до 14:00 часот. Отпадот од електрична и електронска опрема ЈКП Дервен бесплатно ќе го превеземе од  домови и при тоа на граѓаните ќе им е издаде изјава за примопредавање.

loading...

Поврзани »

loading...

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали ВАР технологијата воведена на ова СП во фудбал, придонесе тоа да биде поправедно?

  • да
  • не
  • не го следев СП
Резултати