Борец со реми без голови против ФК Пелистер дома

Петар Печков

Градски Стадион  Зоран Паунов во Велес

судија: Ѓорѓиев


картони: жолт  Чичевски, Мишевски, Трајков, Османовски  (ФК Б); Николовски (ФК П)
 
ФК Борец 1919: Ефремов, Баша,Чичевски, Ефтимов, Ѓоргиев, Коцев, Мишевски, Омерагиќ, Ристовски, Стоименовски,, Трајков   во игра влезе  и  Османовски,

ФК Пелистер: Трајчевски, Бошковски, Драгарски, Гудиаби, Илиески, Илиевски, Кочоски, Нето,, Пејаковиќ , Размоски, Спирковски  

Фудбалерите на ФК Борец не успеаја да му се реваншираат на ФК Пелистер за поразот од пред две седмици, кога во Битола загубија со 0:1. Велешани двете најголеми шанси и имаа во две минути во 673-тата преку Омерагиќ и во следниот напад преку Ѓоргиев во 64-та кој го погоди дирекот. По ова 24-то коло, велешкиот прволигаш останува на 6-тото место, со 33 бода а Пелистер му е сосед на табелата -седмопласиран. Во следното коло ФК Борец гостува во Скопје на ФК Работнички кој има исто толку бодови како и велешани но подобра гол разлика. Средбата поради настапот на репрезентацијата н на Македонија во квалификациите за СП, се игра на 4-ти април.  

Поврзани »

Квалитет на воздухот во Велес

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

  • да
  • не
Резултати