Велес ги наградува најдобрите

Петар Печков

Наградата за најстудент „Проф.д-р Ѓорѓи Шоптрајанов“ за 2010 година и се додели на Мирјана Манева, студент на економскиот факултет, која е студент на четврта година со просек од 9,76.

Спомен плакета  „9-ти Ноември“  се додели на  Ангел Митревски - претседател на заедницата на Македонците во Република Хрватска, за неговиот допринос при одбележувањето на 70 годишнината од објавувањето на Бели мугри во Самобор, Хрватска и поставувањето на биста на поетот Кочо Рацин во овој хрватски град и рперинтот од стихозбирката.

Наградата за за животно дело „Гемиџии“ за 2010 година, за постигнати резултати во развојот и афирмацијата на Велес во државата и надвор од неа  отиде во рацете на писателката Павлина Климкар Меанџиева.

 

 

loading...

Поврзани »

loading...

Акција за собирање на електронски и електричен отпад

По четврти пат Општина Велес, ЈКП Дервен и „Нула отпад“ - Скопје организираат Акција за собирање отпад од електрична и електронска опрема За таа цел, компанијата „Нула отпад“ од Скопје отпечати информативен леток кој е дистрибуиран од страна на ЈКП Дервен, со сметките за комунални услуги. Детали

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com