Велешанец бегајќи од куче скокнал во провалија и тешко се повредил

Петар Печков

Бегајќи од куче кое го каснало, велешанец скокнал во провалија и тешко се повредил. По ова бил пренесен на Клинички во Скопје. Ова се случило во текот на вчерашниот ден, на пладне, во близина на велешката болница. Настанот го потврдија од МВР. 

Околу 12,30 ч. во ПС Велес било пријавено дека лицето А.Ј. (55 год) откако било каснато од куче, бегајќи скокнал во провалија. Инцидентот се случил на улица Самоборска ( улицата која води кон Болница з.а.)  - информираа до МВР.

Од ЈЗУ Општа Болница Велес портпаролот д-р Тодор Јаковлев кажа дека вчера околу пладне, бил примен пациент, кај кој по падот во провалијата била регистрирана повреда на вратниот рбет и поради сложеноста, морал да биде префрлен на Клинички во Скопје. 

Поврзани »

Роденденски попусти во dm во Велес!

Со попуст од 15 проценти на АПСОЛУТНО СÉ, па дури и на веќе намалени производи, dm дрогеријата во Велес ќе го прослави својот 5 роденден. Детали

РОНТИС вработува техничар за одржување

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала заради зголемување на својот постоечки капацитет во Велес има потреба да вработи:
Техничар во оддел за одржување Детали

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Велес е еден од малкуте градови во Македонија, кои немаат пешачка зона во центарот на градот. Дали сте за улица 8-ми септември од Сармаале до споменикот на Илинденците да биде затворена за сообраќај а тој дел пешачка зона?

  • да
  • не
Резултати