Велешанец фатен како превезува 27 мигранти

Петар Печков

Македонската полиција фатила велешанец како превезува мигранти. Во неговото возило, комбе,  биле откриени дури 27 лица, не се наведува од која држава се.

На 09 јули, вторник,  во 18.20 часот на клучката Марвинци, гевгелиско, полициски службеници пронашле 27 мигранти во товарно возило „VW LT 35“ со кумановски регистарски ознаки. Возачот Д.Р.(31) од Велес е приведен поради сомнение за извршено кривично дело „криумчарење на мигранти“ и против него ќе биде поднесена соодветна пријава- информирааа од МВР. Мигрантите биле  предадени во Прифатниот центар Гевгелија.

loading...

Поврзани »

loading...

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали имате доволно време да му посветите на Вашето дете/деца?

  • да, за нив секогаш имам време
  • имам многу обврски, тешко се наоѓа
Резултати