Викендов во велешко 36 нови случаи на ковид позитивни

Петар Печков

Министерството за здравство денес регистрираше 13 нови случаи на лица од велешко позитивни на ковид-19 а оздравени се девет. Во текот на вчерашниот ден имаше 23 нови случаи на заразени со корона вирус а оздравени 16. Во велешко има 390 активни случаи со ковид-19 а досега вкупно биле заразени 2.867 лица.  Бројот на починати од последицата на корона вирусот е 96 лица.  

Во велешка Болница  се хоспитализирани 34 пациенти од нив 33 на Инфективно и еден на Интерно одделение. Од лежечките пациенти 26 се потврдени позитивни,еден е  сомнителен и  седум пациенти со негативен тест но задржани на болничко лекување. На кислородна поддршка се 15 пациенти. Испишани се двајца пациенти како оздравени со по еден негативен тест.

Поврзани »

Квалитет на воздухот во Велес

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

  • да
  • не
Резултати