Воените возила на армија на САД и АРМ претставени пред велешани (фото)

Петар Печков

Шест воени  возила на војската на САД и на  Армијата на Македонија беа дел од неделната презентација.  

Оваа активност на двете армии беше во рамките на вежбата „Draggon Guardian 17“  која започнува денес на полигонот Криволак,  односно во рамки на цивилно- воената соработка меѓу двете земји.

На паркингот и игралиштата позади   Гимназијата  во Велес  беа презентирани воени возила и други воени средства на армиите на Македонија и на САД.  

Велешани со голем интерес  и љубопитно  ги разгледуваа одблиску воените возила некои од    нив и се фотографираат за спомен со американските и македонските војници.

loading...

Поврзани »

loading...

Пролетна акција за собирање на габаритен отпад

Општина Велес и ЈКП „Дервен“ веќе осма година по ред организираат „Пролетна акција за собирање на габаритен отпад“. Акцијата започна од понеделникот 16 Април, и ќе трае до 15 Мај. Детали

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

2017-та е зад нас. Како ќе ја помните?

  • ми донесе многу убави моменти
  • што поскоро да ја заборавам
  • како и секоја друга
  • имаше и убави и лоши мигови
  • постар сум за една година
Резултати