Војниците од велешката касарна со подароци за децата од ПОУ Маца Овчарова

Петар Печков

Посетителите на курсот кој се одржува во велешката касарна ,,Алексо Демниевски Бауман,, на учениците од ПОУ Маца Овчарова им подарија играчки. Тоа беше голем радост за 50-тината деца, кои посетуваат настава во ова училиште од прво до деветто одделение. Војниците одвоиле од нивните примања, собрале средства купиле играчки и со нив искрено ги израдуваа учениците со посебни потреби. 

Овој ден  децата ќе го помнат. Многу ни е драго  што војниците одлучија да не посетата да ги израдуваат учениците. Добивме покана и ние ќе ги посетиме нив и ќе имаме посилна соработка. Сите сме исти и убаво е што војската го покажува тоа на дело. Им благодариме - рече Ленче Гаданец директорка на ПОУ маца Овчарова. 

Потоа децата и војниците се натпреваруваа во пикадо, што предизвика вистинска еуфорија во салата со многу темперамент и навивања. 

Поврзани »

Роденденски попусти во dm во Велес!

Со попуст од 15 проценти на АПСОЛУТНО СÉ, па дури и на веќе намалени производи, dm дрогеријата во Велес ќе го прослави својот 5 роденден. Детали

РОНТИС вработува техничар за одржување

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала заради зголемување на својот постоечки капацитет во Велес има потреба да вработи:
Техничар во оддел за одржување Детали

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Велес е еден од малкуте градови во Македонија, кои немаат пешачка зона во центарот на градот. Дали сте за улица 8-ми септември од Сармаале до споменикот на Илинденците да биде затворена за сообраќај а тој дел пешачка зона?

  • да
  • не
Резултати