Во Велес нема ново заболени со корона вирусот, изминатите 24 часа

Петар Печков

Министерот за здравство Венко Филипче, на неговиот ФБ штотуку ја   објави  бројката на ново заболени од корона вирусот во Македонија, Во изминатите 24 часа се регистрирани 24 нови случаи на корона вирус во земјата, во Велес нема регистрирани нови случаи.

По градови: Скопје 15, Куманово 4, Дебар 2, Охрид 1, Штип 1, Тетово  1. Со ова вкупната бројка на дијагностицирани пациенти со КОВИД-19 денеска до 12 часот изнесува 201 лице. Во земјата досега има 3 излекувани пациенти и 3 починати.

Вчера попладне Општинскиот штаб за заштита и спасување од Велес,  информираше дека од сите лица кои биле во контакт со тројцата  заболени  се земени медицински маркери кои се испратени на испитување до Министерството за здравство

Поврзани »

ВОНРЕДНА КРВОДАРИТЕЛСКА АКЦИЈА ВО ВЕЛЕС

Почитувани, велешани, почитувани крводарители!
Поради вонредната состојба во државата има ниско ниво на залихи со крвни единици. Затоа Општинскиот црвен Црвениот крст на Велес во соработка со Институтот за Трансфузиона медицина се одлучи во Велес да се одржи ВОНРЕДНА КРВОДАРИТЕЛСКА АКЦИЈА. Детали

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали граѓаните ги почитуваат препораките за заштита од корона вирусот, да останат дома, да има растојание кога се чека во редица пред банка, маркет?

  • да
  • не
Резултати