Во велешко денес повеќе оздравени отколку ново заразени со ковид-19

Петар Печков

Денес, четврток, Министерството за здравство објави дека во велешко има повеќе оздравени -лица  14 и седуммина  ново заразен со ковид-19.   Активни се 229 случаи  а досега се заразиле 3.313 лица.

Бројот на починати од последици на корона вирусот, во велешко е 108 пациенти.


Во велешка Болница се хоспитализирани 36 пациенти, од нив на Инфективно одделение се 32  и четворица  на Интерно.  Од лежечките пациенти  28 се потврдени позитивни, еден пациент е сомнителен  и седуммина   пациенти се со негативен брис но задржани на болничко лекување.

На кислородна поддршка се осум  пациенти. Испишани се  четворица пациенти како оздравени со по еден  негативен тест.

Поврзани »

Квалитет на воздухот во Велес

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

  • да
  • не
Резултати