Во велешко нови 25 случаи со ковид-19, оздравени 13

Петар Печков

Денес, петок, Министерството за здравство објави дека во велешко  регистрирани се 25 нови случаи на лица позитивни на ковид-19 а оздравени се 13. Или во велешко активни се 392 случаи а досега  од корона вирусот  се заразиле 2.933 лица. Починати oд последиците на ковид заразата во велешко  се 97 лица.


Во велешка Болница хоспитализирани 38 пациенти, од  нив на  Инфективно  31 а на Интерно седум. Од лежечките пациенти  28 се потврдени позитивни,еден е  сомнителен и  девет пациенти се  со негативен тест но задржани на болничко лекување. На кислородна поддршка се 12 пациенти.

Поврзани »

Квалитет на воздухот во Велес

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

  • да
  • не
Резултати