Во велешко 17 оздравени, 13 ново заразени со ковид-19

Петар Печков

Министерството за здравство објави дека денес, четврток  во велешко се  регистрирани 13 нови случаи на лица позитивни на ковид-19 а оздравени се 17. Или во велешко активни се 380 случаи а досега  од корона вирусот  се заразиле 2.908 лица. Починати oд последиците на ковид заразата во велешко  се 97 лица.


Во текот на вчерашниот ден на Инфективно одделение,  почината е една пациентка на 53 годишна возраст од Виница, примена истиот ден.

Во велешка Болница хоспитализирани се 35 пациенти, 209 на Инфективно и шест на Интерно одделение. Од лежечките пациенти  27 се потврдени позитивни,еден е  сомнителен и  седум пациенти се со негативен тест но задржани на болничко лекување. На кислородна поддршка се 12 пациенти. Од Болница испишани се двајца пациенти како оздравени со по  еден негативен тест.

Поврзани »

Квалитет на воздухот во Велес

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

  • да
  • не
Резултати