В.Д. директори во три училишта во Велес

Петар Печков

Именувани се три в.д. директори  во три училишта во градот. Во Гимназијата ,,Кочо Рацин,, е поставена Мимоза Костоска, професор по англиски јазик. Во ОУ Стојан Стојчевски Буридан во Иванковци поставен  е м-р  по музика Трајче Малинов, додека во Основното музичко училиште ,,Стефан Гајдов,, за в.д. директор е поставена м-р по музика Светлана Ташева.   

 За заменик на градоначалникот е именуван советникот д-р Ненад Коциќ.Во претходните мандати на Коцевски заменик градоначалник беше адвокатот Оливер Гашев.  

loading...

Поврзани »

loading...

Пролетна акција за собирање на габаритен отпад

Општина Велес и ЈКП „Дервен“ веќе осма година по ред организираат „Пролетна акција за собирање на габаритен отпад“. Акцијата започна од понеделникот 16 Април, и ќе трае до 15 Мај. Детали

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

2017-та е зад нас. Како ќе ја помните?

  • ми донесе многу убави моменти
  • што поскоро да ја заборавам
  • како и секоја друга
  • имаше и убави и лоши мигови
  • постар сум за една година
Резултати