Градскиот пазар ќе работи сите три дена од првомајскиот продолжен викенд

Петар Печков

ОД ЈКП Дервен информираа дека  сите три денови од продолжениот првомајски викенд, Градскиот пазар ќе биде отворен и ќе работи.

Работното време на 1-ви, 2-ри и 3-ти мај е од 6 до 12 часот.

При влегувањето во пазарот од ЈКП Дервен потсетуваат дека и натаму во сила се мерките пропишани до Владата, задолжително носење на заштитна маска и групирање не повеќе од две лица и држење на растојание.  

Поврзани »

СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ недела се прска против комарци

Општина Велес ја информира јавноста дека, првото авионско третирање против комарци ќе го изврши на ден 07 јуни (недела) 2020 год. Детали

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали летово планирате да одите на одмор и ако одите каде?

  • да во Македонија
  • да во странство
  • не
Резултати