Дваесет возачи по градските улици на Велес, возеле побрзо од дозволеното

Петар Печков

Саботота на 10-ти октомври во период од шест часа, велешката сообраќајна полиција извршила контрола, колку возачите ја почитуваат  пропишаната, дозволена брзина низ град, од 40 км на час.


Во периодот од 8 до 14 часот во подрачјето на Велес реализирана е засилена акциска контрола на возачи кои управуваат возила со брзина поголема од пропишаната. При тоа, се регистрирани 20 прекршоци -информираше Верољуб Додевски, портпарол  на СВР Велес .

Тој најави дека против овие возачи ке бидат поднесени соодветни пријави.

Поврзани »

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали состојбата со ковид-19, го промени начинот на живот кај Вас?

  • да
  • не
Резултати