Девојка од Велес пријавила дека пoзнаник ја принудил на секс, со повеќе негови пријатели

Петар Печков

Во  СВР Велес било пријaвено од девојка дека била принудена на секс од странa на нејзин познаник и повеќе негови пријатели. За ова во писмената информација која беше испратена до медиумите.

На 10-ти јануари  во 20.00 часот во полициската станица Велес 30 годишна девојка од Велес пријавила дека, во текот на декември 2020 год. од страна на Д.С.(56) била принудувана да има сексуални односи во неговиот стан со него, неговиот пријател и повеќе други лица - соошти Верољуб Додески, портпарол на СВР Велес.

По целосно документирање на случајот ке биде поднесена соодветна пријава.

Поврзани »

Квалитет на воздухот во Велес

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

  • да
  • не
Резултати