Дополнителен уписен рок за бруцоши на Техничко- технолошкиот факултет во Велес

Петар Печков

Денес, петок и понеделник, на повеќето факултети од Универзитетот Св. Климент Охридски има дополнителен четврти уписен рок, за студенти на прва гдоина, меѓу нив и на Техничко- технолошкиот факултет од Велес.

На двете насоки нутриционизам и прехранбен техничар и биотехнологија  има 34 слободни места  за редовните студенти и четири за вонредните.   На насоката  нутриционизам  има  16 а на насоката и прехранбен техничар и биотехнологија има 18 слободни места, уписот е со 200 евра партиципација. 

На втората насока има и четири слободни места за вонредни студенти  а партиципацијата е 400 евра.  Резултатите од овој дополнителен конкурс ќе бидат објавени на  8-ми октомври.

Поврзани »

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали состојбата со ковид-19, го промени начинот на живот кај Вас?

  • да
  • не
Резултати