Заврши асфалтирањето на делницата Оморани - Теово

Петар Печков

Јавното претпријатие за државни патишта објави дека е завршена рехабилитацијата  на делницата на регионалниот пат село Оморани -село Теово во Општина Чашка, кое опфаќаше  отстранување на доегашнито слој асфалт и негово повторно асфалтирање.  

Целта е  подобрување на условите за живеење на граѓаните,  за што се започнати градежни активности на повеќе делници во Општина Чашка. Една од нив е Оморани -Теово, во должина од 2,2 км која што е веќе завршена -  - потенцираат од  ЈП ДП.


Вредноста на инвестицијата била 10 милиони денари, средства обезбедени до Буџетот на ЈП ДП.

Поврзани »

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Како да се надмине состојбата со големиот број заразени лица, позитивни на ковид-19?

  • зголемување на казните за не носење маска
  • затворање на одредени градови, општини со голем број заразени лица
  • повторно воведување полициски час
Резултати