Започна да се гради нов хотел на брегот на езеро Младост (фото и видео)

Петар Печков

Во средата беа удрени темелите на нов хотел, кој започна да се гради покрај бегот на езеро Младост. Работно тоа е објектот ,,Глориус,, бидејќи сопственикот Петар Димов вели дека е можно името да добие и  префикс, кога ќе  биде завршен.  Плацот е купен по пат на јавно наддавање изведено од Општина Велес а  сега започнаа градежните активности.   

Објектот ќе биде на пет ката. Најдолу е отворен бесконечен  базен т.н. инфинити. На првиот акт ќе биде голем простор за ресторан, со 700 места,  кој може да се  подели на  два дела.  Хотелот ќе има спа центар.  Во него ќе има 91 легло, што во апартмани, еднособни или двособни соби.  Цел ни се и транзитни туристи, но и гости од Скопје, Македонија. Хотелот се гради во повеќе фази.  Од мај да почнеме да работиме со ресторан, тераса и со базен, но и завршена градба на цел објект Втората фаза е уредување на ресторани и собите. Највисоко на објектот ќе има ресторан за 80 гости и бар за 60 лица    - изјави  Петар Димов сопственик на,,Глориус,,.

Хотел ,,Глориус,, се наоѓа на корисна внатрешна  површина од 4,6 илјади   метри квадратни.

loading...

Поврзани »

loading...

ИТНИ МЕРКИ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА ЗАГАДУВАЊЕТО НА АМБИЕНТНИОТ ВОЗДУХ ВО ОПШТИНА ВЕЛЕС

Советот на Општина Велес на седницата одржана на ден 27.11.2017 година, донесе
ОДЛУКА ЗА ДОНЕСУВАЊЕ ИТНИ МЕРКИ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА ЗАГАДУВАЊЕТО НА АМБИЕНТНИОТ ВОЗДУХ ВО ОПШТИНА ВЕЛЕС

Конкурс за стипендирање на талентирани ученици и студенти за учебната 2017/2018 година

Во согласност со Програмата на Комисијата за стипендирање на талентирани ученици и студенти на Советот на Општина Велес 25-5299/3. Комисијата за стипендирање на талентирани ученици и студенти на Советот на Општина Велес на ден 13.12..2017 година, распишува К О Н К У Р С

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017

Дежурство на аптеките (ДЕКЕМВРИ)

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com