Заради новиот кружен тек исечени четири багреми

Петар Печков

И додека гимназијалците вчера маршираат за чист воздух, ден претходно во нивниот двор на училиштето,   беа пресечени дрвја. Неколку постари  багреми, но во добра состојба беа исечени  од страна на ЈКП Дервен.

Тоа предизвика  изненадување  но и револт кај дел од велешани. ТрМр ги паша надлежните зошто се исечени овие дрвја.   

По налог на Општина Велес, а за потребите на општината за изградба на нов кружен тек, исечени се 4 дрвја багрем од зелената површина пред гимназијата Кочо Рацин – стои во писмениот одговор од велешкото јавно претпријатие ,,Дервен,,.  

loading...

Поврзани »

loading...

Пролетна акција за собирање на габаритен отпад

Општина Велес и ЈКП „Дервен“ веќе осма година по ред организираат „Пролетна акција за собирање на габаритен отпад“. Акцијата започна од понеделникот 16 Април, и ќе трае до 15 Мај. Детали

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

2017-та е зад нас. Како ќе ја помните?

  • ми донесе многу убави моменти
  • што поскоро да ја заборавам
  • како и секоја друга
  • имаше и убави и лоши мигови
  • постар сум за една година
Резултати