За четири дена 149 лица во Велес не носеле заштитна маска

Петар Печков

Од петокот до вчера, понеделник, велешката полиција казнила 149 лица, поради тоа што не носеле заштитни маски, информираа од СВР Велес.

Во петокот биле 43, во саботата 45, во неделата 42 и вчера, понеделник 19.

Сите тие се казнети  бидејќи не ја почитувале  Уредбата на Владата за  заштита од ковид-19.

Нив им е изречена парична глоба од 20 евра, кои ако се платат во рок од сум дена , казната е 10 евра или 620 денари. 

Поврзани »

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали летово планирате да одите на одмор и ако одите каде?

  • да во Македонија
  • да во странство
  • не
Резултати