Зимскиот распуст годинава ќе трае дури 23 дена

Петар Печков

 

Зимскиот распуст за учениците започнува сабота  на  30-ти декември и ќе трае до 21 јануари.Тие со настава ќе започнат  на 22 јанаури.   Летниот распуст  ќе започне на 9 јуни  (сабота).

Законски и во согласност со наставната година, во оваа учебна година мора да има 180 работни денови. Поради тоа и пролетва ќе има две работни саботи.     На 17 март кога ќе се држат часови по распоред од петок и 14 април исто така со распоред од петок.

Министерството за образование и наука препорача до директорите за наставниците,  административниот и услужниот кадар, работните обврски да започнат на 9 јануари (вторник) .  

loading...

Поврзани »

loading...

Се наградуваат најубаво украсен излог, двор и тераса

Општина Велес ќе додели награди за најуспешна празнична илуминација по повод новогодишните и Божиќните празници:

  • Најубав излог
  • Најубав двор
  • Најубава тераса.

Наградата е во паричен износ од 15.000 денари за секоја категорија.


Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

На што ќе се греете зимава?

  • огревно дрво
  • пелети
  • нафта
  • ќумур
  • електирична енергија
Резултати