Златко Арсов кандидат за градоначалник на Велес од Левица

Петар Печков

Политичката партија Левица за нивен кандидат за градоначалник на Велес, доцнма вечерва објави дека  го номинира Златко Арсов.

Тој   е редовен  професор на Зeмјоделскиот факултет во Скопје, при УКИМ, на група тутунски предмети, а докторска дисертација од областа на технологијата на тутунот ја одбранил во 2003 година. 

„На Велес му е потребно нови име, ново лице, досега неизвалкано  во политиката.Чест и обврска е да се биде кандидат за градоначалник на Велес, градот кој поставил многу темели и во културата и во општественото живеење во Македонија. Велес одамна бил црвена општина“ - порача Арсов, во неговата прва изјава за јавноста. 

Живее во Велес со сопругата и синот. Роден  на 18-ти мај, 1965 година, во Велес.

Поврзани »

Квалитет на воздухот во Велес

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали ќе гласате на локалните избори, закажани за 17-ти октомври?

  • да
  • не
  • уште не сум одлучил/а
Резултати