Избрани директори во Детската градинка и ОУ Св. Кирил и Методиј

Петар Печков

Изминатиот период избрани се двајца директори, откако тие понудиле најдобра програма за работа во две општински  образовно- воспитни институции.

Во Детската градинка ,,Димче Мирчев,,   избрана е Бранислава Нацева, која изминатите шест месеци ја вршеше функцијата в.д. директор. Таа има завршено   Филозофски факултет –психологија о доаѓа од редот на вработените во оваа институција, која својата работа ја прошири и во општина Градско и Чашка а во Велес има шест клона.  .

Во ОУ Св. Кирил и Методиј избран е Живко Пренџов кој има завршено Педагошка академија и Факултет за ликовна уметност - графичка насока. Има работено како дизајнер во Нокатекс а од 1996-та е професор по ликовно образование во велешките училишта.  

loading...

Поврзани »

loading...

Се наградуваат најубаво украсен излог, двор и тераса

Општина Велес ќе додели награди за најуспешна празнична илуминација по повод новогодишните и Божиќните празници:

  • Најубав излог
  • Најубав двор
  • Најубава тераса.

Наградата е во паричен износ од 15.000 денари за секоја категорија.


Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

На што ќе се греете зимава?

  • огревно дрво
  • пелети
  • нафта
  • ќумур
  • електирична енергија
Резултати