Изгоре возило на автопат, близу Стоби

Петар Печков

Средата, на 27 - ми ноември  околу 14.30 часот во СВР Велес било пријавено дека на автопатот Велес - Градско се запалило возило.

Тоа се случило  на околу 2 км. пред патарина „Стоби“.

Пожарот е регистриран  во патничко возило, „волво“, со бугарски национални ознаки, управувано од Б.М.(65) од Република  Бугарија,  кое било во движење.

Од екипа на Територијалната противпожарна единица Велес пожарот бил локализиран, информираа од МВР. Увид извршила екипа од СВР Велес.

loading...

Поврзани »

loading...

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Како ќе ја помните годината зад нас, 2019-та?

  • ги помнам само убавите моменти
  • што поскоро да ја заборавам
  • постар/а сум за една година
  • имаше и убави и лоши работи
  • како и секоја друга
Резултати