И велешани дел од светската акција „Час на планетата Земја“

Петар Печков

Организатор е Earth Hour Macedonia како дел од мрежата на WWF – World Wide Fund for Nature. Поддржувач е Општинската организација на Црвен крст. Волонтерите со свеќи ќе го изработат заштитниот знак на акцијата 60+.

Општина Велес ги повикува сите граѓани да се вклучат во акцијата и да ги исклучат светилките во нивните домови - ,,На тој начин ќе покажеме грижа за планетата земја,,.

Акцијата „Часот на планетата земја“ се одржуваше неколку претходни години, а лани паузираше.   

loading...

Поврзани »

loading...

Се наградуваат најубаво украсен излог, двор и тераса

Општина Велес ќе додели награди за најуспешна празнична илуминација по повод новогодишните и Божиќните празници:

  • Најубав излог
  • Најубав двор
  • Најубава тераса.

Наградата е во паричен износ од 15.000 денари за секоја категорија.


Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

На што ќе се греете зимава?

  • огревно дрво
  • пелети
  • нафта
  • ќумур
  • електирична енергија
Резултати