И кучињата домашни миленици напаѓаат, вчера една девојка пријавила напад

Петар Печков


СВР Велес информираше дека во текот на  вчерашниот ден, четврток,  во градот се случило напад на минувач, од страна на куче домашен миленик.

На 11-ти март  околу 12.15 часoт во СВР Велес, М.Б.(26) од Велес пријавила дека на ул.„Трајче Панов“ во Велес била нападната од куче – домашен миленик, кое било без надзор - соошти Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.

Полицијата  работи на расчистување на случајот.

Поврзани »

Квалитет на воздухот во Велес

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

  • да
  • не
Резултати