Каде би излегле доколку би копале од Македонија

Петар Печков

Живееме на планета која во својата внатрешност содржи магма, па патот до другиот крај на светот со помош на лопата можеби и не звучи толку лудо. 

Каде ќе стигнете ако копате од Македонија, може да проверете на оваа интересна интерактивна „антипод“ мапа, што со помош на координатите ја одредува дијаметрално спротивната точка на површината на Земјата. Доволно е само да ги запишете земјата, градот, адресата или поштенскиот код каде што се наоѓате и ќе добиете точна локација на која би се нашле копајќи.

Ако копате од Македонија, тогаш ќе се најдете некаде во водите на Јужниот Тихи Океан.

Еве ја  маптаа каде можете да проверите ако се решите да ,,копате,,. 

https://www.antipodesmap.com/

loading...

Поврзани »

loading...

Пролетна акција за собирање на габаритен отпад

Општина Велес и ЈКП „Дервен“ веќе осма година по ред организираат „Пролетна акција за собирање на габаритен отпад“. Акцијата започна од понеделникот 16 Април, и ќе трае до 15 Мај. Детали

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

2017-та е зад нас. Како ќе ја помните?

  • ми донесе многу убави моменти
  • што поскоро да ја заборавам
  • како и секоја друга
  • имаше и убави и лоши мигови
  • постар сум за една година
Резултати