Кадpиов во Собрание, Трчков во Советот

Петар Печков

Мухамед Кадриов  од денес е член на републичкиот парламент. Тој доаѓа од Горно Јаболчиште и во парламентот влезе од местото бр.11. откако Сашо Николов, од Изборна единица 3 стана градоначалник на Штип. Денес неговиот мандат беше верификуван со републичкото собрание.  Во претходниот мандат пратеник, исто од листа на СДСМ од Горно Јаболчиште беше Агим  Муртезани.

Во Советот на Општина Велес денес беше верификуван мандатот на советникот Емил Трчков, од листата на коалицијата на  СДСМ. Тој беше на позицијата бр. 18  а доаѓа откако пред една седмица почина Ахмед Аљуш.     

Поврзани »

Квалитет на воздухот во Велес

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

  • да
  • не
Резултати