Колку пешаците во градот минуваат на пешачки, контролирала полицијата

Петар Печков

Вторникот во период од шест часа, сообраќајната полиција контролирала, колку пешаците го Велес ги почитуваат сообраќајните прописи. Дали минуваат на пешачки и на зелено на семафорите. 

На ден 13-ти август, од 7 до 13 часот на територијата на СВР Велес извршена е контрола на пешаците кои не ги почитуваат сообраќајните прописи, при што, се констатирани вкупно 25 прекршоци, од кои седум во Велес, осум во Кавадарци и десет во Неготино. Некои од овие лица се писмено опоменати, а некои се упатени на сообраќајна поука -соопшти Верољуб Додевски портпарол на велешката полиција.

loading...

Поврзани »

loading...

Ронтис вработува 20 оператори

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Каде одмарате летово?

 • на Охридско
 • на Дојранско
 • на Преспанско
 • на Јадран
 • на Црно море
 • на Егејот
 • на езеро Младост
 • на планина
 • дома пред тв и со ер кондишн
 • во Албанија
 • во Турција
 • преку викенд одам до Грција
 • на некој од базените во градов
Резултати