ЛЕД осветлување на автопатот на влезот во Велес од правец на Гевгелија (фото)

Петар Печков

Од неодамна автопатот А1 делница Велес–Градско пуштена е во  функција ЛЕД осветлување. Тоа е  на мостот и клучката Велес - Југ.

Поставени се 101 канделабра со 140 светилки за јавно осветлување со ЛЕД технологија, осветлени се   четири илјади м2  метри од патот.

Ова е за прв пат на некоја делница од автопатите во земјава да се постават ЛЕД светилки и најсовремени канделабри- изјави Зоран Китанов директор на ЈП за државни патишта при завчерашната посета на Велес.

За оваа намена Јавното претпријатие за државни патишта издвои средства во висина од 18.365.000 денари.

Поврзани »

СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ недела се прска против комарци

Општина Велес ја информира јавноста дека, првото авионско третирање против комарци ќе го изврши на ден 07 јуни (недела) 2020 год. Детали

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали летово планирате да одите на одмор и ако одите каде?

  • да во Македонија
  • да во странство
  • не
Резултати