Моника Андова е вешта жена на Велес за 2020 (фото)

Петар Печков

Вчеравечер се одржа 27-то издание на манифестацијата Вешта Жена за Велес. Годинашен победник е Моника Андова со маса насловена ,,Свадбен венец,,.   

Моника која ќе прави свадба во јуни, и од тие причини победничката маса ја насловила токму така. 

На годинешното издание Вешта жена учествуваа четири велешанки. 

Завршната манифестација ќе се одржи, во првата половина на месец мај, во манастирот Лешок.

Сите учеснички добиваат како награда викенд патување за Хвар -Хрватска. 

Организатор беше манифестацијата ,,Вешта жена,, од Тетово заедно со Организацијата на жени од Велес. 

Поврзани »

ВОНРЕДНА КРВОДАРИТЕЛСКА АКЦИЈА ВО ВЕЛЕС

Почитувани, велешани, почитувани крводарители!
Поради вонредната состојба во државата има ниско ниво на залихи со крвни единици. Затоа Општинскиот црвен Црвениот крст на Велес во соработка со Институтот за Трансфузиона медицина се одлучи во Велес да се одржи ВОНРЕДНА КРВОДАРИТЕЛСКА АКЦИЈА. Детали

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали граѓаните ги почитуваат препораките за заштита од корона вирусот, да останат дома, да има растојание кога се чека во редица пред банка, маркет?

  • да
  • не
Резултати