Нема повеќе полициски час за возрасни и за млади, од утре е за сите од 19 до 5 ч

Петар Печков

Уставниот суд го укина посебниот полициски час за возрасните и малолетните.

Судиите на Уставниот суд на денешната седница изрекоа времена забрана на владината уредба со која се ограничуваше движењето на граѓаните постари од 67 години, како и за ограничувањето на лицата помлади од 18 години.

Со оваа времена забрана, граѓаните постари од 67 години ќе може да излегуваат од 5 до 19 часот, како и другите граѓани, а не од 5 до 12 напладне.

За оние пак помлади од 18 години полицискиот час ќе важи како и за останатите граѓани од 5 до 19 часот, место од 12 до 19 часот

Поврзани »

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали летово планирате да одите на одмор и ако одите каде?

  • да во Македонија
  • да во странство
  • не
Резултати