Оздравени 45 пациенти, ново заразени во велешко од корона вирусот 16

Петар Печков

Министерството за здравство објави дека денес, сабота во велешко се оздравени се 45 пациенти позитивни на ковид-19 а  регистрирани 16 нови случаи. Или  активни се 363 случаи а досега  од корона вирусот  се заразиле 2.948 лица. Починати oд последиците на ковид заразата во велешко  се 97 лица

Во велешка Болница хоспитализирани се 37 пациенти, 32 на Инфективно и петмина  на Интерно одделение. Од лежечките пациенти  29 се потврдени позитивни,тројца  се  сомнителни и  петмина пациенти се со негативен тест но задржани на болничко лекување.

На кислородна поддршка се 12 пациенти. Од Болница испишани се двајца пациенти како оздравени со по  еден негативен тест.

Поврзани »

Квалитет на воздухот во Велес

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

  • да
  • не
Резултати