Осветлена крстосницата Овче Поле на магистралниот пат А3, делница Велес - Кадрифаково

Петар Печков

Пуштено е во функција ново поставеното  ЛЕД осветлувањето на раскрсницата Овче Поле на магистрален пат А3, делница Велес – Кадрифаково - информираат од Јавното претпријатие за државни патишта.

Поставени се 20 канделабри со светилки во ЛЕД технологија со моќност од 150W за јавно осветлување. Осветлени се 720 метри од патот.

Поврзани »

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали граѓаните ги почитуваат препораките за заштита од корона вирусот, да останат дома, да има растојание кога се чека во редица пред банка, маркет?

  • да
  • не
Резултати