Осветлена крстосницата Овче Поле на магистралниот пат А3, делница Велес - Кадрифаково

Петар Печков

Пуштено е во функција ново поставеното  ЛЕД осветлувањето на раскрсницата Овче Поле на магистрален пат А3, делница Велес – Кадрифаково - информираат од Јавното претпријатие за државни патишта.

Поставени се 20 канделабри со светилки во ЛЕД технологија со моќност од 150W за јавно осветлување. Осветлени се 720 метри од патот.

loading...

Поврзани »

loading...

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Како ќе ја помните годината зад нас, 2019-та?

  • ги помнам само убавите моменти
  • што поскоро да ја заборавам
  • постар/а сум за една година
  • имаше и убави и лоши работи
  • како и секоја друга
Резултати