Победа за второлигашот, футсал екипата на Кеги моби

Петар Печков

Изминатиот викенд освен фудбалерите на прволигашот Борец, настапија други три велешки клуба. Забележаа една победа и два порази. 

Победничката серија во второлигашкото друштво на футсал лигата продолжува за КМФ Кеги моби. Во 14-тото коло со високи 8:0 го совладаа тетовски ССЕ Универзитет.   

Прволигашот КМФ Велес загуби со 9:3 на гостувањето во Кратово од истоимениот тим. Натпреварот беше од 14-то коло. 

Кошаркарите на КК Борец загубија во Струмица од второпласираниот тим на табелата КК Струмица со убедливи 81:57. По ова 11-то коло, велешани се пети со 14 бодови и четири победи. Во следното коло, в недела во 13ч.  во салата Гемиџии доаѓа лидерот ТТФ, кој има само еден пораз досега. 

Поврзани »

ВОНРЕДНА КРВОДАРИТЕЛСКА АКЦИЈА ВО ВЕЛЕС

Почитувани, велешани, почитувани крводарители!
Поради вонредната состојба во државата има ниско ниво на залихи со крвни единици. Затоа Општинскиот црвен Црвениот крст на Велес во соработка со Институтот за Трансфузиона медицина се одлучи во Велес да се одржи ВОНРЕДНА КРВОДАРИТЕЛСКА АКЦИЈА. Детали

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали граѓаните ги почитуваат препораките за заштита од корона вирусот, да останат дома, да има растојание кога се чека во редица пред банка, маркет?

  • да
  • не
Резултати