Победа и два порази на стартот од спортската 2020-та

Петар Печков

На стартот од спортската 2020-та година, во првите првенствени натпревари една победа и два порази за велешките екипи. Победи второлигашката футсал екипа на КМФ Кеги моби  во 1/8 од Купот, со убедливи 6:1 ја совладаа екипата на КМФ Мал Ајакс од Штип и се пласираа во  четврт-финалето.

Поранешниот освојувач на Купот и првак КМФ Велес е елиминиран од  второлигашот КМФ Карадаку во Липково со 10:4.  Четвртфиналните парови ќе бидат одредени на дополнителна ждрепка.

Во Втората кошаркарска лига, екипата на КК Борец баскет загуби од последно пласираната екипа на КК Риниа во Кичево со 72:71. По ова осмо  коло КК Борец баскет е петти со 10 бода од три победи. Во следното сабота во 17ч., во салта Гемиџии ја пречекува екипата на КК Баскет кам од Македонска Каменица. 

Поврзани »

Роденденски попусти во dm во Велес!

Со попуст од 15 проценти на АПСОЛУТНО СÉ, па дури и на веќе намалени производи, dm дрогеријата во Велес ќе го прослави својот 5 роденден. Детали

РОНТИС вработува техничар за одржување

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала заради зголемување на својот постоечки капацитет во Велес има потреба да вработи:
Техничар во оддел за одржување Детали

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Велес е еден од малкуте градови во Македонија, кои немаат пешачка зона во центарот на градот. Дали сте за улица 8-ми септември од Сармаале до споменикот на Илинденците да биде затворена за сообраќај а тој дел пешачка зона?

  • да
  • не
Резултати