Победа и пораз за кошаркарите на Борец Баскет, во заостанати натпревари од Втората лига

Петар Печков

За три дена кошаркарите на велешки КК Борец баскет одигра два заостанати натпревари од Втората лига -Исток. Во средата во салата Гемиџии ја победија екипата на Пробаскет од Кавадарци со убедливи  73:45. Вчера во Чаир во салата Шабан Трстена  загубија од КК Шкупи со  84:81.

Велешкиот второлигаш има за одигрување уште еден заостанат натпревар и тоа со екипата на КК Феникс од Скопје. Првенството во Втората кошаркарска лига продолжува на 13 февруари а КК Борец баскет  гостува во Куманово ан МКК Куманово.

Одредени се паровите од футсал Купот, каде во 1/8 КМФ Кеги моби ја пречекува второлигашката екипа на КМФ Свети Николе а КМФ Велес гостува  КМФ Кратово. Средбите е играа претстојниот викенд.

Поврзани »

Квалитет на воздухот во Велес

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

  • да
  • не
Резултати