Повторно само четири нови случаи позитивни на ковид-19

Петар Печков

Денес има четири нови случаи на лица позитивни на ковид-19 а 23 оздравени. Досега се заразиле 2.607 а оздравеле 1.886 пациенти, објавија од Центарот за јавно здрвеј Велес.

Активни се 636 случаи а  591 се на домашно лекување.Досега починале 85 лица од велешко, поради проблеми предизвикани од ковид заразата.

Во велешката Болница  се хоспитализирани 38 пациенти, од кои 25 се потврдени позитивни,еден  непотврден, негативни се 12 но се со здрвствени рпоблеми.

На кислородна поддршка се 14 пациенти. Испишани се четири пациенти како оздравени, со по еден негативен брис. На Инфективно се   29, на  Физикално три и на  Интерно шест пациенти - соопшти д-р Елеонора Јованова портпарол на Општа Болница Велес.

Поврзани »

Квалитет на воздухот во Велес

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

  • да
  • не
Резултати