Пораз во Купот за одбојкaрите и за кошаркарите во заостанат натпревар

Петар Печков

Пораз во првиот четвртфинален натпревар во одбојкарскиот куп, за екипата на ОК Борец во Тетово. Тие се поразени со 3:2 од екипата на ОК Шкендија (17:25, 25:21, 25:18, 24:26, 15:9). Овој резултат им дава надеж на велешани дека со победа од 3:0 или 3:1 на реваншот, следната среда во Велес ќе се пласираат во полуфиналето. Овој викенд во првенствен натпревар, за разигрување за титулата, велешките одбојкари го пречекуваат ОК Универзитет Тетово.

Во заостанат натпревар од  коло на Втората лига Исток, кошаркарите на КК Борец баскет се поеазени со високи 105:76 во Скопје од екипата на КК Феникс 2010. Веќе овој викенд велешките кошаркари го продолжуваат првенството во овој ранг натпевари, со гостување кај екипата на МКК Куманово, натпревар од 10-тото коло.

Поврзани »

Квалитет на воздухот во Велес

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

  • да
  • не
Резултати