Почина лицето од Горно Оризари позитивно на ковид-19

Петар Печков

Вчеравечер  во Инфективната клиника во Скопје во 23 ч. починал пациентот од Горно Оризари кој во неделата ноќта итно бил префрлен од велешката Болница во Скопје, поради компликациите предизвикани од корона вирусот.

Според информациите од Центарот з јавно здравје Велес, лицето денес било погребано.

Ова е 12-ти смртен случај на позитивен со ковид-19 во велешко.  


Денес во Македонија има регистрирано 8 смртни случаи.

Поврзани »

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали летово планирате да одите на одмор и ако одите каде?

  • да во Македонија
  • да во странство
  • не
Резултати