Се самоуби судијата Весов

Петар Печков

Околу 14,30 часот се самоуби екс судијата Бојчо Весов. Тој според неофицијалните информации го сторил со пиштол, во неговиот дом.

 Кога дошле екипите на Итната помош, веќе било доцна, Весов бил починат. Екипите на СВР Велес се на местото на настанот по што ќе излезат со официјална информација.

Тој до пролетта минатата година. месец мај,  беше судија во Основниот суд во Велес, каде мина поголем дел од работниот век. меѓу колегите и пријателтеи важеше за добар  првник, судија, колега и човек, кој и покрај пензијата често знаеше да дојде во судот и помогне на помладите.

Поврзани »

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали состојбата со ковид-19, го промени начинот на живот кај Вас?

  • да
  • не
Резултати