Сообраќајка кај Венуле, двајца повредени

Петар Печков

Кај подвозникот кај Венуле, на пладне околу 13,30  ч. се случи сообраќајна несреќа во која според сведоците учествувале два автомобили, а има и две лица повредено. Веста ја потврдија и од СВР Велес. Едниот автомобил бил со регистарски  таблички од Битола другиот од Скопје и возеле по стариот пат од Велес за Градско.    Први на помош дошла екипата на Итната помош.

Едниот пациент бил конфузен со повеќе посекотини по телото а вториот пациент со болки  во градите од  ударот во волан. И двајцата се згрижени, имобилизирани, едниот со вклучена терапија и транспортирани во Болница - информираше д-р Васе Пановска раководител на службата за Итна помош при Здравствен дом Велес.

На хируршка амбуланта се донесени две момчиња, со полесни повреди. Згрижени се, дадена им е неопходната здравствена нега и попладнево  се најавува дека ќе бидат пуштени на домашно лекување - кажа др. Весна Николовска Неделкова.

Поврзани »

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали летово планирате да одите на одмор и ако одите каде?

  • да во Македонија
  • да во странство
  • не
Резултати