Сообраќајка на пешачки пред ПАБ

Петар Печков

Јавноста зборува за бркотници, автомобилот е со искршени стакла, полицијата објаснува дека се случила  сообраќајка. Сведоците трвдат беше 11ч. полицијата  вели точно на пладне.   

Денес четврток 5-ти април  околу 12.00 часот на ул.„Благој Ѓорев“  патнички автомобил марка „Фолксваген голф“ со велешки регистарски таблици управуван од А.С.(28) од Велес удира во пешак М.Л.(59) кој се движел по обележаниот пешачки премин. Со возило на Итна медицинска помош пешакот е пренесен во ЈЗУ Општа болница – Велес каде по укажаната медицинска помош е пуштен на домашно лекување - стои во писменото соопштение од СВР Велес.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Велес.  

loading...

Поврзани »

loading...

Пролетна акција за собирање на габаритен отпад

Општина Велес и ЈКП „Дервен“ веќе осма година по ред организираат „Пролетна акција за собирање на габаритен отпад“. Акцијата започна од понеделникот 16 Април, и ќе трае до 15 Мај. Детали

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

2017-та е зад нас. Како ќе ја помните?

  • ми донесе многу убави моменти
  • што поскоро да ја заборавам
  • како и секоја друга
  • имаше и убави и лоши мигови
  • постар сум за една година
Резултати