Сообраќајната контрола во Велес за пет часа констатирала два прекршока

Петар Печков

Во периодот од 9 до 14 часот на 14-ти ноември четврток, МВР информираше дека  на територијата на СВР Велес била спроведена акциска контрола на возачи и возила учесници во сообраќајот.

Притоа, биле откриени  14  прекршоци, од кои два во Велес, седум во Кавадарци и пет во Неготино.

За сите прекршоци изречени биле  соодветни казни.

loading...

Поврзани »

loading...

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Како ќе ја помните годината зад нас, 2019-та?

  • ги помнам само убавите моменти
  • што поскоро да ја заборавам
  • постар/а сум за една година
  • имаше и убави и лоши работи
  • како и секоја друга
Резултати