Сосетка обвинила 80 годишен старец дека извршил обљуба на ќерка и

Петар Печков

СВР Велес попладнево информираше дека добиле пријава од сосетка, која го сомничи 80 годишниот старец дека извршил обљуба на нејзината малолетна ќерка.

На 15.10.2020 околу 20.00 часот во СВР Велес, 28 – годишна жена од велешко, пријавила дека В.Ч.(80) од велешко село извршил обљуба врз нејзината малолетна ќерка - соопшти Верољуб Додески, портпaрол на СВР Велес.

Додава дека полицијата  работи на расчистување на случајот. 

Поврзани »

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали состојбата со ковид-19, го промени начинот на живот кај Вас?

  • да
  • не
Резултати