Средата вечер стигна пролетта

Петар Печков

Во  22,58 ч. на Северната полутопка замина зимата и астрономски дојде пролетта. На Јужната хемисфера истовремено дојде есента.

Пролетта ќе трае до 21 јуни во 16:54 кога ќе дојде летото.

Сонцето денес кога е рамнодневица изгреа во 5:35 а ќе зајде во 5:46или денот трае 12ч и 11мин. 

loading...

Поврзани »

loading...

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Како ќе ја помните годината зад нас, 2019-та?

  • ги помнам само убавите моменти
  • што поскоро да ја заборавам
  • постар/а сум за една година
  • имаше и убави и лоши работи
  • како и секоја друга
Резултати